Зв'язатися з нами:

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

Заснована Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя

  Публікації

Кожен громадянин України має право на доступ до правосуддя. Проте, не всі мають фінансові можливості сплачувати кошти за надання правової допомоги.

Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно частини 1 статті 8 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатну первинну правову допомогу згідно з Конституцією України та цим Законом мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Вищезазначеним законом визначено категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Проте, далеко не всі, хто потребує безоплатної правової допомоги, її отримують.

Міністерство юстиції України, Координаційний центр з надання правової допомоги, ВБО «Українська фундація правової допомоги», ГС «Мережа правового розвитку», ГО «Асоціація юридичних клінік» поставили перед собою ціль об’єднати зусилля у пошуку, дослідженні, систематизації та розповсюдженні кращих національних та міжнародних практик з забезпечення ефективного та всеохоплюючого доступу до правосуддя.

З метою досягнення вищезазначеної цілі створено Українську школу практичних знань з питань доступу до правосуддя.

Основними завданнями Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя є регулярне проведення Міжнародної конференції з безоплатної правової допомоги та широка взаємодія з національними та зарубіжними державними та недержавними інституціями, що забезпечують доступ до правосуддя.

Створення Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя є  дуже важливою подією, так як це дасть можливість Україні не  лише ділитися своїм досвідом з надання безоплатної правової допомоги та ефективного забезпечення доступу до правосуддя, а й отримувати досвід від інших держав та запроваджувати його в Україні.

В свою чергу, це дасть змогу Україні на більш високому рівні забезпечувати доступ до правосуддя, в тому числі й до отримання безоплатної правової допомоги.

Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/ministry/zasnovana-ukrainska-shkola-praktichnih-znan-z-pitan-dostupu-do-pravosuddya

Back

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

© Бахмач та партнери, 2018