Зв'язатися з нами:

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

Особливості справ про застосування спеціальних заходів щодо імпорту

  Публікації

Адвокатське об’єднання «Бахмач та партнери» виступило юридичним радником групи виробників «Інтерфом», захистивши у суді рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі у справі про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну плит, блоків та листів пінополіуретанів незалежно від країни походження та експорту.

7 червня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні позову Компанії «Віта Полімерз Поланд» про визнання протиправним та скасувати рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 26.05.2016 «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну». Тим самим, суд підтвердив правомірність дій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо проведення вказаного розслідування, а також визнав обґрунтованим рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування спеціальних заходів.

«Рішення суду є важливим не тільки для учасників цієї справи, оскільки суттєвим чином впливає на правила ведення бізнесу на ринку пінополіуретанів. Інтеграція України на європейські ринки та відміна митних ставок має здійснюватися з урахуванням існуючих умов функціонування національних товаровиробників. У цьому контексті, вплив імпорту на конкуренцію має оцінюватися з позицій розвитку ефективності учасників та забезпечення насиченості ринкової пропозиції для задоволення потреб споживачів. Проведене Мінекономрозвитку розслідування продемонструвало доцільність застосування спеціальних заходів для розвитку конкуренції на ринку пінополіуретанів, та збереження національної пропозиції товару» - коментує Андрій Бахмач, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Бахмач та партнери».

При вирішенні справи суд надав оцінку доводам позивача про те, що він є заінтересованою стороною у проведенні спеціального розслідування, та встановив, що цього недостатньо для  висновку про порушення Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі конкретних права та інтересів позивача, що підлягають судовому захисту. Ця обставина має бути врахована позивачами при судовому оскарженні рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

«Рішення суду є прецедентним у цій категорії, оскільки встановлює відправні точки при визначенні поняття національного товаровиробника, можливості використання інформаційних джерел при дослідженні ринків, а також, регулює співвідношення прав учасників при оскарженні рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. Судовий процес про цій справі матиме вплив та надасть розуміння меж здійснення Мінекономрозвитку дискреційних повноважень при застосуванні спеціальних заходів» - зазначає Максим Компанець, партнер Адвокатського об’єднання «Бахмач та партнери».

В команду юристів Адвокатського об’єднання, які працювали над проектом, увійшли керуючий партнер Андрій Бахмач, старший партнер Олег Олійник, партнер Максим Компанець.
Спеціалісти Адвокатського об’єднання «Бахмач та партнери» мають широкий досвід та глибокі знання у сфері конкурентного права, що дозволяє надавати повний спектр правової допомоги за цим напрямком і забезпечувати ефективний захист інтересів клієнтів.

Back

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

© Бахмач та партнери, 2018