Зв'язатися з нами:

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

Чому європейці укладають шлюб в Україні? Пояснюємо на прикладі Італії.

  Публікації

Чому європейці укладають шлюб в Україні? Тому що вигідно, швидко та з гарантією (пояснюємо на прикладі Італії).

Приблизно 120 тисяч українців зараз вимушено знаходяться в Італії. Будьмо чесними, не всі наші громадяни після перемоги повернуться до України.

Більшість з них вже знайшли роботу, житло, та навіть кохання. Італія - це одна з країн, яка захищає шлюб та підтримує створення сімейних відносин різними способами:

 1. Надає пільги на оплату комунальних послуг, в залежності від кількості дітей;
 2. Ставка на іпотечний кредит становить 3-4%;
 3. Безкоштовна середня та вища освіта;
 4. Безкоштовна медицина;
 5. Є програми, за якими держава відшкодовує 110% капітального ремонту житла;
 6. Інші бонуси в залежності від доходу родини та наявність роботи в подружжя;
 7. Отримання громадянства країни ЄС.

Однак у боротьбі за збереження шлюбу Італія, що називається «переборщила» - для італійських чоловіків вкрай невигідно оформлювати офіційні відносини.

Наведемо переваги, які має «ex»-половинка при розлученні.

1. Аліменти на утримання колишньої/ого виплачуються до тих пір, поки «ex» знову не одружиться або не знайде роботу (ст.156 Цивільного кодексу Італії). Навіть робота в «чорну» не є підставою для припинення виплати аліментів (рішення італійського Касаційного суду від 06.10.2022р. у справі № 18820/2022). На відміну від українського законодавства, обов’язок утримувати виникає тільки якщо «ex» є непрацездатним (ст.75 Сімейного кодексу України);

2. Якщо колишній/я допомагали іншій половинці в бізнесі – суд може присудити йому/ій частку майбутнього доходу (ст.230 ЦК Італії). В Україні суд розділяє тільки те майно, яке реально існує на момент розлучення, без огляду на майбутнє.
3. Виплата аліментів на дітей може тривати до тих пір, поки дитина не отримує економічну незалежність (ст.337-7 ЦК Італії). Що це означає – не зрозуміло. В 2016 році Міланський суд розглянув справу та вказав, що в 34 роки людина є дорослою, не є дитиною, отже не потребує батьківської підтримки (аліментів). На відміну від України аліменти можуть сплачуватися виключно до 18 - 23 років (ст.199 СК України).

3. У випадку розлучення суд може дозволити проживати в будинку тому подружжю, з яким залишаються діти. Навіть якщо це цей будинок до шлюбу належав іншому подружжю (ст.337-6 ЦК Італії).

4. Під час існування шлюбу на вимогу одного з подружжя суд може втрутитися та прийняти рішення з питань керування майном родини (ст.ст.145 та 181 ЦК Італії), в Україні такого не може бути.

6. Якщо за час шлюбу, один із подружжя виконував всю хатню роботу, виховував дітей та не працював (зазвичай це дружина), суд може зобов’язати чоловіка компенсувати роки неоплаченої домашньої праці. Зараз ми описали реальну справу 48-річної Івани Мораль, яка отримала 205 тисяч євро від колишнього чоловіка. Справа була розглянута в Іспанії, але саме таким чином європейські суди оцінюють домашню роботу. В Україні домашня праця не оцінюється в силу менталітету та культурних традицій, тому така судова практика відсутня.

Як бачимо, розлучення може дорого обійтися «ex»–чоловікові. Крім того, в Італії неможливо укласти шлюбний договір та збалансувати права подружжя.

Чи існує «рецепт» зберегти соціальні переваги італійського законодавства та бути захищеним від ризиків розлучення?

Так, це можливо, якщо буде укладено шлюбний контракт, та сам шлюб буде оформлено в Україні. Ось основні переваги українського оформлення:

 • Швидка процедура оформлення шлюбу.
 • Шлюбний договір, укладений в Україні, буде діяти в Італії на підставі ст.1322 ЦК Італії. Вартість шлюбного договору в Україні становить до 1 100 евро/40 000,00 гривень.
 • Швидке розлучення. На відміну від Італії, розлучення без дітей може тривати 1 місяць (в Італії - півроку). Розлучення «з дітьми» в Італії в середньому може тривати 3 роки, а в Україні при наявності шлюбного договору/договору про утримання дітей: 1 – 3 місяці. Вартість розлучення в Італії значно вище ніж в Україні і залежить від десятків показників. Середня вартість розлучення «з дітьми» в Італії становить від 500 до 3000 евро/18 500 – 110 000 гривень з обов’язковою присутністю. Вартість розлучення в Україні становить від 20 до 30 тисяч гривень, без відвідування судових засідань.
 • Рішення українського суду буде діяти в Італії. Це питання врегульовано італійським законом «Реформа італійської системи міжнародного права» від 31.05.1995 року (ст.64).

Тому укладення шлюбного договору в Україні означає для європейців те ж саме, що отримати «гарантію» від невдалого кохання.

Щоб уникнути тяганини та помилок – Адвокатське об’єднання «Бахмач та партнери» пропонує послуги юристів вищої категорії, які знають всі процеси підготовки документів для одруження з іноземцем в Україні, спілкуються зрозумілою мовою з клієнтами та попереджають ризики. Ми надаємо повний супровід при укладанні шлюбного контракту, що дозволяє клієнтам зберегти свій час, спокій та гроші.

Back

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

© Бахмач та партнери, 2018