Зв'язатися з нами:

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

Будьте обережні, евакуація автомобілів.

  Публікації

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі-КУпАП) тимчасове затримання транспортних засобів може здійснюватися працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції та інспекторами з паркування.

У разі вчинення правопорушення передбаченого КУпАП, доставка транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції та інспекторами з паркування, дозволяється виключно у випадку, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, або транспортний засіб розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, в тому числі за допомогою спеціального автомобіля – евакуатора.

Відповідно до статті 265-4 КУпАП розміщення транспортного засобу є таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, якщо транспортний засіб:

 1. поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
 2. розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:
 • на залізничних переїздах;
 • на трамвайних коліях;
 • на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
 • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
 • на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
 • на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
 • ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності - ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
 • ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
 • у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
 • ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
 1. своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
 2. розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
 3. розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
 4. перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
 5. порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

При тимчасовому затриманні транспортного засобу працівник уповноважених підрозділів Національної поліції складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу з обов’язковим фіксуванням в режимі фотозйомки (відеозапису) місця розташування такого транспортного засобу. У разі прийняття рішення про доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу складається у присутності особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

Якщо водій був присутнім при тимчасовому затриманні і порушення неможливо усунути на місці, поліцейський оформляє протокол про тимчасове затримання транспортного засобу з зазначенням акту огляду та тимчасового затримання. Якщо водій усуне порушення у максимально короткий термін, авто не затримується - поліцейський оформляє протокол про адміністративне правопорушення. При цьому акт огляду і тимчасового затримання, якщо його вже склали, долучається до рапорту поліцейського про факт появи водія на місці правопорушення у момент виконання робіт із завантаження транспортного засобу.

У разі відсутності водія, транспортний засіб якого доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку, поліцейський залишає на місці, де був автомобіль, повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу та необхідність прибуття такого водія до територіального органу Національної поліції для оформлення протоколу про адміністративне правопорушення або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Інформація про таке затримання невідкладно передається на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та на адресу електронної пошти, які особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вказала у відповідній заяві, поданій уповноваженому органу (підрозділу) МВС, та які внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Про місце зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу поліцейський повідомляє до чергової частини територіального органу Національної поліції.

При тимчасовому затриманні транспортного засобу Інспектори з паркування зобов’язані невідкладно інформувати про тимчасове затримання транспортного засобу відповідні підрозділи Національної поліції із зазначенням державного номера затриманого транспортного засобу, точного часу його затримання та місця зберігання (адреса та телефони спеціального майданчика чи стоянки), розміщувати цю інформацію на офіційному веб-сайті виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передавати повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та адреси електронної пошти, які особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вказала у відповідній заяві, поданій уповноваженому органу (підрозділу) МВС, та які внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більш як на три дні з дати такого затримання. Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, а строк зберігання - з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

Власник транспортного засобу має право доступу до транспортного засобу, що перебуває на спеціальному майданчику чи стоянці, у присутності особи, відповідальної за зберігання такого транспортного засобу.

Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, що зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за зверненням власника транспортного засобу, при умові оплати вартості послуги з транспортування та/або зберігання транспортного засобу, а в разі винесення постанови про накладення стягнення у вигляді штрафу - після його сплати.

За евакуацію автомобіля вагою до 2-х тон потрібно буде заплатити 720 грн., від 2-х до 3-х тон – 840 грн., від 3-х тон – 1020 грн. До цього, треба ще додати вартість зберігання автомобіля на штрафмайданчику (перші сім діб – 144 грн. за добу, починаючи з восьмої доби – 24 грн.).

Розмір адміністративного визначається в залежності від вчиненого порушення.

Наприклад, за несплату вартості платного паркування – штраф у 20-ти кратному розмірі тарифу (тариф в 3-й зоні – 5 грн. год., 2-й – 7 грн., в 1-й – 10 грн.). За паркування під забороняючим знаком – 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн.). За паркування, що істотно перешкоджає дорожньому руху - 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.) та евакуація.

Підсумовуючи вказане, як водії, так і пішоходи наразі зацікавлені у дотриманні учасниками руху правил паркування транспортних засобів.

Водночас, на шляху до запровадження в Україні цивілізованої і комфортної системи паркування може стати відсутність, особливо у столиці та великих містах, достатньої кількості місць для правильного паркування авто.

Відтак, радимо водіям бути особливо обережними при виборі місця паркування автомобіля, враховувати при цьому передбачені законом підстави евакуації.

Back

+38 099 223 73 92

+38 044 490 38 55

office@bakhmachandpartners.com

© Бахмач та партнери, 2018